Arłamów: I Bieg Obrońców Granic

lid

Różnie obchodzi się jubileusze. W przemyskiem 24 rocznicę powołania Straży Granicznej uczczono również górskim biegiem.  20 czerwca wystartowała impreza biegowa pn Bieg Obrońców Granic. Na starcie do rywalizacji stanęło aż 222 zawodników.

20 czerwca 2015 roku o godz. 11:00 222 zawodników wyruszyło na trasę I Biegu Obrońców Granic organizowanego przez NSZZ FSG oraz Hotel Arłamów. Bieg odbył się na dwóch dystansach: 7 km ( 132 uczestników) i 14 km (90 uczestników). Uczestnicy mogli się zmierzyć aż w 30 kategoriach. Wśród zawodników nie zabrakło i naszych kolegów reprezentujących Policję i Straż Graniczną w tym IPA. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody z rąk Komendanta Placówki SG w Wojtkowej mjra SG Jerzego Stasiowskiego, Wiceprzewodniczącego Krajowej Komisji Wykonawczej  NSZZ FSG ppor SG Dobrowolskiego, oraz Izabeli Zatorskiej, jednej z najlepszych światowych zawodniczek w biegach górskich.
Kolega Maciek Sochacki (Przemyski Region IPA)  w kategorii 14 km OPEN MĘŻCZYŹNI z czasem 01:02:55:685 zajął 21 miejsce, a kategorii POLICJA – 3 miejsce.
Koleżanka Irmina Sikora  (Bieszczadzki Region )  w kategorii 7 km OPEN KOBIETY  z czasem 00:36:28:579 zajął 4 miejsce, a kategorii Straż Graniczna – 1 miejsce.
Kolega Tomasz Skawiński  (Bieszczadzki Region IPA)  w kategorii 7 km OPEN MĘŻCZYŹNI z czasem 00:32:37:477 zajął 5 miejsce, a kategorii Straż Graniczna – 1 miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów i życzymy jeszcze lepszych czasów w kolejnych biegach!