IV zawody wędkarskie w Jabłonicy Ruskiej

Po raz czwarty Region IPA Bieszczady w Sanoku wspólnie z Kołami Terenowymi z Brzozowa i Sanoka Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych zorganizował zawody w wędkarstwie spławikowym oraz spotkanie integracyjne.

W sobotę 14 czerwca 2014 roku w Jabłonicy Ruskiej (pow. Brzozowski) odbyły się IV Zawody w Wędkarstwie Spławikowym zorganizowane przez Region IPA Bieszczady w Sanoku oraz Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych -Koła w Sanoku i Brzozowie.
    Mimo zmiennej aury na zawody zgłosiło się 10 dwuosobowych drużyn z terenu Sanoka, Brzozowa, Przemyśla oraz ze Sniny w Słowacji. W czasie tury, która trwała od godziny 13.00 do godziny 17.00 zawodnicy złowili ogółem 83 kg ryb różnych gatunków. Zdecydowanie przeważały karpie, ale były i karasie, leszcze jeden amur oraz tołpyga o wadze 4,58 kg, która była największą rybą zawodów.

W klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą został kol. Zbigniew Kowalczyk z Koła SEiRP Brzozów, który zdobył 23360 punktów, łowiąc 23.36 kg ryb w tym oczywiście największą rybę wspomnianą wyżej tołpygę. Drugie miejsce zajął kolega Matej Werbicki z IPA Snina (Słowacja) uzyskując 16800 punktów, tj łowiąc 16,80 kg ryb , oraz trzecie miejsce zajął kol. Klaudiusz Bartnicki z IPA Przemyśl Straż Graniczna wynikiem 9100 punktów, łowiąc 9,10 kg ryb.
    W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyła drużyna SEiRP Brzozów w składzie kol. Zbigniew Kowalczyk i kol. Alfred Szydłowski uzyskując 26350 punktów, w tym miejscu należy dodać, że kol. Alfred Szydłowski złowił co do wielkości drugą rybę, a mianowicie amura o wadze 2.99 kg. Drugie miejsce zdobyła drużyna IPA Snina (Słowacja) w składzie kol. Matej Werbicki i kol. Michał Potocki zdobywając łącznie 18790 punktów, zaś trzecie miejsce przypadło drużynie mieszanej z IPA Przemyśl SG i SEiRP Sanok tj kol. Klaudiuszowi Bartnickiemu i kol. Ryszardowi Sroka, którzy łącznie zdobyli 9300 punktów. Puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczali Wicestarosta Powiatu Brzozowskiego -Pan Janusz Draguła i Prezes Podkarpackiej Grupy IPA w Rzeszowie -kol. Marek Godzień.

Tekst i zdjęcia: M.Sabat