DESZCZOWY LECZ UDANY I PÓŁMARATON GÓRSKI POGÓRZANIN

BRDTryncza

2 maja 2015 roku odbyła się nowa impreza na mapie biegowej Polski – Półmaraton Pogórzanin. Przemyski Region oraz Podkarpacka Grupa Wojewódzka włączyły się w organizację tego biegu.

Start i meta biegu zostały zlokalizowane na dziedzińcu Zamku Dubiecko. To tutaj w 1735 roku urodził się Ignacy Krasicki. Z Dubieckiem i najbliższymi okolicami związani są również: Aleksander Fredro, Franciszek Karpiński, a także Wincenty Pol.
    Pomimo deszczu na starcie stanęło 159 zawodniczek i zawodników. O godzinie 9-tej wystrzał ze średniowiecznej armaty dał sygnał do startu biegu na dystansie 21,097 km.
    Trasa biegu została tak wytyczona, by każdy miał okazję zetknąć się z najbardziej urokliwymi zakątkami okolicy. Trasa biegła Pogórzem w przepięknej dolinie Sanu przez dwa rezerwaty przyrody: Broduszurki i Kozigarb oraz Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego z pięknie zalesionymi pagórkami. Znaczna część trasy biegu wiodła po szlaku dydaktycznym i została poprowadzona po terenach prawnie chronionych – rezerwatach przyrody oraz  terenach Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego.

3. Robert Piątek – (Region Przeworsk) – 42 w kategorii OPEN; czas: 02:08:22

Pomimo deszczowej pogody, bardzo trudnej trasy wszyscy uczestnicy ukończyli w planowanym czasie bieg. Maratończycy bardzo wysoko ocenili organizację zawodów deklarując spotkanie za rok.