BIEGAJĄCY IPOWIEC – PRZYKŁAD DO NAŚLADOWANIA

alt

Kolega Maciek Sochacki (rocznik 1988) jest członkiem Przemyskiego Regionu IPA. Pełni służbę w Komisariacie Policji w Dubiecku na stanowisku dzielnicowego. Przygodę z bieganiem rozpoczął rok temu. Wcześniej uprawiał amatorsko sport w KS w Dubiecku i w Babicach jako zawodnik piłki nożnej. Swoim przykładem zachęca policjantki i policjantów z KMP Przemyśl do podnoszenia sprawności fizycznej, jakże potrzebnej w tym zawodzie.

W klasyfikowanych imprezach po raz pierwszy wystartował w dniu 1 marca 2015 roku w 7 km Biegu Żołnierzy Wyklętych w Przeworsku osiągając wynik 00:34:20.
2 maja 2015 roku wystartował w I Półmaratonie Górskim „POGÓRZANIN” w Dubiecku (159 zawodników). Z czasem 01:59:31 w kategorii OPEN zajął 23 miejsce, w kategorii IPA – 2 miejsce. Natomiast 30 maja w Dynowie pobiegł w 10 km biegu Dynowska ZaDyszka osiągając czas 00:41:12.
Następne zmagania biegowe na trasie 14 km to I Bieg Obrońców Granic – 22 czerwca 2015. W kategorii OPEN MĘŻCZYŹNI z czasem 01:02:55:685 zajął 21 miejsce, a kategorii POLICJA – 3 miejsce.
    4 lipca reprezentował Przemyski Region IPA w biegu I Cieszanowska Dycha osiągając czas 00:41:58. W dniu 6 września wystartował w II Półmaratonie Lubaczowskim i z czasem 01:32:58 zajął 33 miejsce. Bieg ukończyło 165 osób.
    W dniu 20 września w Przemyślu odbyła się II edycja biegu ulicznego PRZEMYSKA DYCHA. Wystartowało w nim 623 osoby. Kol. Maciek Sochacki w kategorii OPEN zajął 65 miejsce (czas- 0:41:01:20), a w kategorii POLICJA – 3 miejsce.
    We wrześniu po raz pierwszy zmierzył się na zawodach z dystansem 42 km. 27 września wystartował w 37 MARATONIE WARSZAWSKIM uzyskując czas 03:38:39 co dało mu 1396 miejsce (na 6506 osób kończących bieg). W kategorii SŁUŻBY MUNDUROWE zajął 75 miejsce.

Nasz kolega trenuje kilka razy w tygodniu. W czasie jednego treningu przebiega od 9 do 32 km. Uważa, że bieganie kształtuje charakter i pomaga przełamywać własne bariery. Największą walkę, którą można stoczyć to walka z własną głową. Bieganie w zawodach dodatkowo motywuje i utwierdza w tym co się robi. Władze Przemyskiego Regionu wspomagają kol. Maćka w miarę swoich możliwości starając się opłacać wpisowe i czasami dojazd na zawody.