II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej – IPA Region Krosno

17 czerwca 2016 r. na obiektach MOSiR Krosno rozegrany został II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar IPA Region Krosno. W zawodach udział wzięło 6 drużyn reprezentujących 5 krajów. W rywalizacji zwyciężyła drużyna Ukrainy, przed Słowacją i Polską.

W dniu 17 czerwca 2016 roku Region IPA Krosno zorganizował II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w którym uczestniczyły drużyny z zaprzyjaźnionych Regionów Krajowych Sekcji IPA: IPA Lwów (Ukraina), IPA Ancona i IPA Genova (Włoch ), IPA Slobozia (Rumunia), IPA Swidnik (Słowacja) oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Zawody zorganizowano na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie.
Drużyny IPA Slobozia oraz IPA Ancona i IPA Genova przyjechały dzień przed rozpoczęciem turnieju. Była to okazja do zwiedzania siedziby krośnieńskich policjantów oraz Podkarpackiej Izby Pamięci Służb Policyjnych. Zawodnicy zostali również zaproszeni na spotkanie z Komendantem Miejskim Policji w Krośnie podinsp. Leszkiem Buryłą oraz jego zastępcami podinsp. Robertem Wróblem oraz kom. Krzysztofem Łopuszańskim.
Turniej został poprzedzony konferencją z udziałem przedstawicieli zagranicznych drużyn oraz władz Krosna na terenie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Był czas na wymianę doświadczeń i zwiedzania unikalnego na skalę światową muzeum.
Turniej rozpoczął się następnego dnia oficjalną prezentacją drużyn oraz odegraniem hymnów narodowych poszczególnych reprezentacji. Rozgrywki odbywały się w systemie „każdy z każdym”. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze i duchu „fair play”. Po pełnych emocji rozgrywkach dokonano klasyfikacji drużyn. Najlepsi okazali się przedstawiciele IPA Lwów, a na drugim miejscu uplasowali się słowaccy policjanci. Gospodarze turnieju – zawodnicy IPA Krosno zajęli 3 miejsce. Na dalszych miejscach zostali sklasyfikowani zawodnicy IPA Rumunia, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie oraz IPA Włochy.
Królem strzelców został Sergiej KOSAR – Ukraina (Lwów) – 8 bramek. Najlepszym bramkarzem Jan MULIK – Svidnik (Słowacja). Natomiast MVP Turnieju został Peter GULA – Svidnik (Słowacja).
Po zakończonych rozgrywkach wszystkim uczestniczącym zespołom wręczono statuetki i upominki, a drużynom, które zdobyły I, II, III i IV miejsce okolicznościowe puchary.

Tekst: P. Buczyński
Zdjęcia: K. Konarzewska