Bieg uliczny V Przemyska Dycha

W piątej edycji Przemyskiej Dychy zarejestrowało się 748 osób dorosłych, a na starcie stanęło 568 biegaczy w tym 168 kobiet i 400 mężczyn. Wśród biegaczy znalazła się bardzo liczna grupa reprezentantów służb mundurowych w tym 16 IPOWCÓW. Po raz kolejny zwyciężył kol. Kulka Szymon (mistrz Polski na tym dystansie).

Zawodnicy wystartowali z ul Kazimierza Wielkiego i po przebiegnięciu dokładnie 10 km zameldowali się na linii mety usytuowanej na ul Franciszkańskiej na wysokości placu Niepodległości. Każdy z zawodników, którzy ukończyli bieg otrzymał pamiątkowy medal. W tej edycji biegu tradycyjnie wprowadzono kategorię IPA orz po raz pierwszy klasyfikację POLICJA, a patronat nad tymi kategoriami objął Przemyski Region IPA fundując puchary dla najlepszych zawodniczek i zawodników reprezentujących IPA oraz POLICJĘ.

3. Sochacki Maciej
Najlepszym IPOWCEM z czasem 35:58,96 (16 miejsce w kategorii OPEN) okazał się kol. Mateusz Banaś.
NAJLEPSZYMI  w klasyfikacji POLICJA
w kategorii mężczyzn:
1. Kulka Szymon
2. Banaś Mateusz
Najlepszym POLICJANTEM z czasem 30:50,80 (1 miejsce w kategorii OPEN) okazał się kol. Szymon Kulka (aktualny mistrz Polski na dystansie 10 km)
Puchary zwycięzcom wręczali: Prezydenci Przemyśla Robert Choma i Grzegorz Hayder, Zastępca Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Adam Pacuk, Z-ca Komendanta Miejskiego Policji podkom. Janusz Kiszka oraz Jan Faber Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

Tekst: J.Faber
zdjęcia: W.Skorża