ZAWODNICY I KOMENDANCI IPOWCY UPAMIĘTNILI 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Prezydium Regionu IPA Przeworsk w dniu 22 października 2018 roku o godz. 17.00 w miejscowości Malawa w Centrum Zabaw i Rozrywki ,,Kolorado” zorganizowało dla upamiętnienia 100 – rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę II Międzynarodowy Turniej w Kręgle Drużyn Policyjnych Stowarzyszenia IPA.
Puchar dla zwycięzcy ufundował Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń, dla pozostałych drużyn puchary ufundowali byli Komendanci Powiatowi Policji, członkowie stowarzyszenia IPA Region Przeworsk. Fundatorami gadżetów promujących teren Podkarpacia dla pierwszych pięciu drużyn byli Starosta Łańcucki, Starosta Rzeszowski i Wójt Gminy Krasne. Patronat Honorowy nad turniejem objęli: Starosta Łańcucki, Starosta Rzeszowski, Wójt Gminy Krasne i Wójt Gminy Łańcut.
Do turnieju zostało zaproszonych 10 drużyn z wyznaczonymi kapitanami, którzy przyjęli zaproszenia i potwierdzili przyjazd. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna IPA Region Zakopane w składzie: Edward Kwak – kapitan, Jerzy Gawlas, Jerzy Kaszczak i Jan Szymański. Gratulacje!!! Puchar zwycięskiej drużynie wręczył Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń, II miejsce zajęła drużyna IPA – KPP Jarosław, puchar ufundował i wręczył insp. dr w stanie spoczynku Marian Szkodziński, III miejsce zajęła drużyna IPA Region Kielce Centrum, puchar ufundował i wręczył mł. insp. w stanie spoczynku Janusz Uberman, IV miejsce zajęła IPA Region KWP Rzeszów, puchar ufundował i wręczył podinsp. w stanie spoczynku Andrzej Żygadło, V miejsce zajęła drużyna IPA MFK Koszyce, puchar ufundował insp. w stanie spoczynku Wacław Mazur, VI miejsce zajęła drużyna IPA Region KMP Rzeszów, puchar ufundował mł. insp. w stanie spoczynku Adam Jarosz, VII miejsce zajęła drużyna IPA – KPP Łańcut, puchar ufundował podinsp. w stanie spoczynku Franciszek Kantor, VIII miejsce zajęła drużyna IPA SEiRP Przeworsk, puchar ufundował i wręczył mł. insp. w stanie spoczynku Józef Kubas, IX miejsce zajęła drużyna IPA Region Przework, puchar ufundował mł. insp. w stanie spoczynku Wiesław Bukowski, X miejsce zajęła drużyna IPA – Zasłużeni SP i przyjaciele, puchar ufundował Przewodniczący IPA Region Przeworsk  Andrzej Oleszek.
Po zakończeniu turnieju wszyscy zawodnicy oraz fundatorzy pucharów i gadżetów spotkali się na uroczystej kolacji w ,,Karczmie pod strzechą” w Kraczkowej. Na zakończenie serdecznie dziękuję drużynom z Kielc, Koszyc i Zakopanego za przyjazd, Komendantowi Powiatowemu Policji w Łańcucie insp. Markowi Mendoń oraz wszystkim byłym Komendantom Powiatowym Policji za ufundowanie pucharów, a Panom Starostom i Wójtom za objecie turnieju patronatem i ufundowanie gadżetów. Ponadto, dziękuje wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu turnieju.

[Best_Wordpress_Gallery id=”180″ gal_title=”ZAWODNICY I KOMENDANCI IPOWCY UPAMIĘTNILI 100-LECIE”]

tekst: Andrzej Oleszek
zdjęcia: Czesław Mendycki