XIV-TA EDYCJA JASIELSKIEJ MUNDURIADY

Munduriada zorganizowana już po raz XIV przez Jasielski Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA rozpoczęła trwające od 29.06.2019 roku Dni Jasła.

W tegorocznych zawodach wzięli udział zawodnicy siedmiu drużyn: Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Służby Więziennej, 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej 5 Kompanii Lekkiej Piechoty z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy, Zespołu Szkół w Trzcinicy, Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach. Straż Miejska w ubiegłorocznej Munduriadzie zdobyła I-sze miejsce i broniła tego tytułu, równocześnie nagrody przechodniej Kryształowej Maczugi.

Organizatorzy dla zawodników przygotowali wiele konkurencji min. Tzw. bieg żółwi, bieg z przeszkodami w alkogoglach, jazda rowerem odwrotnym, przeciąganie liny, przecinanie kłody drewna piłą ręczną tzw. „twoja-moja”. Losy zawodów ważyły się do ostatniej konkurencji. Zawodnicy zmagali się nie tylko w przygotowanych konkurencjach, ale również z bardzo wysoką temperaturą. Zawody sędziowali dwaj licencjonowani sędziowie Damian Aleksander i Tomasz Piórek. Całość poprowadził jak zwykle z humorem Waldemar Piórek.

Pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy z Zespołu Szkół w Trzcinicy i tym samym zdobyli nagrodę przechodnią Kryształową Maczugę oraz okazały puchar i dyplom, drugie miejsce zdobyli zawodnicy Służby Więziennej, na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy Straży Pożarnej, czwarte Policja, piąte miejsce przypadło zeszłorocznym zwycięzcom Straży Miejskiej, na szóstym LO Kołaczyce i siódme zaszczytne miejsce przypadło Podkarpackiej Brygadzie z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary, dyplomy oraz każdy zawodnik otrzymał medal za udział w Munduriadzie.

Nagrody zawodnikom wręczyli: Przewodniczący Rady Miejskiej Jasło Henryk Rak, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji młodszy inspektor Mirosław Kawa, Komendant Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle st. bryg. mgr inż. Marek Górniak, Zakład Karny reprezentował mjr Piotr Chmielewski. Przewodniczący IPA Region Jasło Bogusław Łach wręczył zwycięzcom nagrodę przechodnią Kryształową Maczugę.

[Best_Wordpress_Gallery id=”228″ gal_title=”XIV-TA EDYCJA JASIELSKIEJ MUNDURIADY”]

Tekst: B. Łach
Zdjęcia: P.Wojtunik; A.Wypasek