„BEZPIECZNE FERIE 2020” Z PRZEWORSKIMI POLICJANTAMI

W okresie ferii zimowych policjanci Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku przeprowadzili spotkanie z dziećmi między innymi spędzającymi ferie zimowe na półkolonii w Szkole Podstawowej w Świętoniowej oraz w Miejski Ośrodku Kultury w Przeworsku. Ponadto dzieci z półkolonii z Przeworska zostały zaproszone do zwiedzenia pomieszczeń budynku Komendy Powiatowej Policji. Spotkanie było okazją nie tylko do poznania zawodu policjanta, ale przede wszystkim promowania bezpieczeństwa. Uczestnicy mogli zobaczyć jak wygląda pomieszczenie oficera dyżurnego, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a także wyposażenie wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie. Na spotkaniach w Przeworsku i w Świętoniowej dzieci wysłuchały zapoznawały się z zasadami bezpieczeństwa podczas spędzania ferii zimowych, a przede wszystkim na drodze. Policjanci uświadomili najmłodszych, jak ważna jest znajomość przepisów, a przede wszystkim ich przestrzeganie. Ostrzegali przed osobami nieznajomymi i poinstruowali, jak należy zachowywać się w stosunku do takich osób – co wolno, a czego nie.

Pod koniec spotkań wszystkim dzieciom wręczono elementy odblaskowe, a najbardziej aktywnym pluszowe maskotki. Przy okazji w imieniu wszystkich dzieci składam podziękowania członkom naszego stowarzyszenia, zasłużonym członkom SP IPA oraz przyjaciołom naszego stowarzyszenia, które przekazały 1% z podatku dochodowego. Dzięki temu można było zakupić maskotki dla dzieci.

[Best_Wordpress_Gallery id=”292″ gal_title=”BEZPIECZNE FERIE 2020 Z PRZEWORSKIMI POLICJANTAMI”]

Tekst: Andrzej Oleszek
Zdjęcia: Mariusz Czyrny

Możesz również polubić…