PODIUM DLA DRUŻYNY IPA PRZEWORSK NA TURNIEJU W ZAKOPANEM

Drużyna IPA Region Przeworsk zrewanżowała się kolegom z Zakopanego i zajęła II miejsce w I Międzynarodowym Turnieju w Kręgle o Puchar Przewodniczącego IPA Region Zakopane.
W dniu 27 października 2018 w godzinach porannych drużyna reprezentująca IPA Region Przeworsk w składzie: Andrzej Oleszek – kapitan drużyny, Wiesław Homa, Eugeniusz Kądziołka oraz Czesław Mendycki wyjechali na turniej w kręgle do Bukowiny Tatrzańskiej. Turniej rozpoczął się o godz. 14:00 w kręgielni Hotelu ,,Bukovina” w Bukowinie Tatrzańskiej. W turnieju startowało 9 drużyn: IPA Region Gorlice, IPA Region Kalwaria Zebrzydowska, IPA Region Limanowa, IPA Poprad /Słowacja/, IPA Region Nowy Targ I, IPA Region Nowy Targ II, IPA Region Przeworsk, IPA Region Zakopane i SEiRP Zakopane. Turniej rozgrywany był w dwóch etapach. W eliminacjach startowały wszystkie zaproszone drużyny, do finału wchodziło 4 drużyny z najlepszymi wynikami. Nasza drużyna z 341 punktami w eliminacjach zajęła II miejsce i wspólnie z dwoma ekipami z Nowego Targu i Gorlic zakwalifikowała się do finału. W finale po zaciętej walce zwyciężyła drużyna IPA Region Nowy Targ II z wynikiem 327 punktów, II miejsce zajęła IPA Region Przeworsk z wynikiem 305 punktów. Pokonaliśmy natomiast IPA Region Nowy Targ I, która uzyskała 265 punktów. Podczas zawodów do wyniku zespołu zaliczano wyniki trzech najlepszych zawodników z drużyny, i tak w finale dla naszej ekipy punkty zdobyli: Mendycki Czesław – 109 , Andrzej Oleszek – 104 i Wiesław Homa – 92 punkty. Najlepszym zawodnikiem został Franciszek Maczak z IPA Poprad z wynikiem 150 pkt. Po zakończonym turnieju został mały niedosyt, ponieważ w finale nie powtórzyliśmy wyniku z eliminacji /341 pkt./ co dałoby nam zwycięstwo. Na zakończenie w imieniu całej drużyny dziękuję kol. Edwardowi Kwak Przewodniczącemu IPA Zakopane za serdeczne przyjecie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”182″ gal_title=”PODIUM DLA DRUŻYNY IPA PRZEWORSK NA TURNIEJU W ZAKOPANEM”]

Tekst: Andrzej Oleszek
Zdjęcia: Czesław Mendycki