PODIUM DLA IPA PRZEWORSK NA ZAWODACH PIŁKARSKICH W SŁOWACJI

Na zaproszenie kolegów z Koszyc w dniu 01.09.2018 r. drużyna piłkarska powyżej 45 lat reprezentująca IPA Region Przeworsk uczestniczyła w ,,IV Futbolowym Festiwalu Legend – 2018” w Koszycach.

Drużynę reprezentowały następujące osoby:
1. Marek Łyżeń – bramkarz
2. Arkadiusz Szylar – zawodnik + kapitan
3. Sławomir Dziuk – zawodnik + kierowca busa
4. Marek Gil – zawodnik
5. Józef Roga – zawodnik
6. Józef Mikoś – zawodnik
7. Piotr Sebastyanka – zawodnik
8. Mariusz Szmuc – zawodnik
9. Oleszek Andrzej – kierownik drużyny

Do Koszyc udaliśmy się w dniu 31.08.2018 r. w godzinach popołudniowych i około godz. 21.00 dojechaliśmy do Koszyc. Po przyjechaniu zostaliśmy zakwaterowani w hotelu ,,Centrum Kongres”. W dniu 01.09.2018 r. o godz. 8.00 udaliśmy się na miejsce rozgrywanych zawodów, boisko sportowe z sztuczną trawą o wymiarach polskich orlików. W czasie odprawy dowiedzieliśmy się, że w turnieju bierze udział 7 drużyn /1- Polska, 1 – Węgierska, 1 – Ukraińska oraz 4 – Słowackie/. Stworzono 1 grupę, gdzie każdy grał z każdym. W turnieju uczestniczyły następujące zespoły: IPA Przeworsk – Polska, FC Transcarpathia Uzhgorod – Ukraina, VC Encs – Węgry oraz KE Inter Kosice, MFK Michalovce, KE-FAN Club Kosice i MFK Rożnova. Cały turniej odbywał się w sportowej atmosferze i przy bardzo wysokiej temperaturze powietrza (ponad 34 stopni). Nasza drużyna walczyła walecznie i zajęła drugie miejsce, a kolega Marek Gil został uznany najlepszym zawodnikiem całego turnieju. GRATULACJE!!!
Zajmując II miejsce przegraliśmy tylko jeden mecz z drużyną MFK Michalovice, która zdobyła I miejsce.
O godz. 15.00 odbyło się uroczyste wręczeniu pucharów wszystkim drużynom i wyróżnionym zawodnikom, a następnie wszystkie drużyny udały się na wspólny posiłek. Około godz. 19.00 udaliśmy się w drogę powrotną do Przeworska, dojeżdżając cało i zdrowo około godz. 23.00.
Serdecznie dziękuję zawodnikom za sportowe reprezentowanie IPA Region Przeworsk, a zwłaszcza kol. Sławomirowi Dziuk, który nas szczęśliwie przetransportował ale także dla naszej drużyny strzelał bramki oraz wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego wyjazdu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”162″ gal_title=”PODIUM DLA IPA PRZEWORSK NA ZAWODACH PIŁKARSKICH W SŁOWACJI”]

Tekst: Andrzej Oleszek
Zdjęcia: Józef Mikoś

Możesz również polubić…