TURNIEJ W KRĘGLE W NOWYM TARGU

IV Międzynarodowy Turniej w Kręgle w Nowym Targu był wielkim sukcesem organizacyjnym kol. Mateusza Kapołka Przewodniczącego IPA Region Nowy Targ. Na zawody zgłosiło się 28 drużyn w tym kilka drużyn Sekcji Polskiej IPA w tym Prezydium Krajowego Zarządu Sekcji Polskiej, Słowacji i Czech. Wśród uczestników Turnieju nie zabrakła drużyny Regionu IPA Przeworsk.
W dniu 14 grudnia 2018 o godz. 11.00 drużyna reprezentująca IPA Region Przeworsk w składzie: Andrzej Oleszek – kapitan drużyny, Wiesław Homa, Eugeniusz Kądziołka oraz Czesław Mendycki wyjechali na turniej w kręgle do Nowego Targu. Zawody odbywały się w karczmie ,, Zadyma” w Szaflarach. Turniej rozpoczął się o godz. 15.30, drużyny walczyły na czterech torach, startowały według listy zgłoszeń. Turniej rozgrywany był w dwóch etapach. W eliminacjach startowały wszystkie zgłoszone drużyny, do finału wchodziło 4 drużyny z najlepszymi wynikami. Około godz. 17.30 nastąpiło oficjalne otwarcie przez Przewodniczącego IPA Region Nowy Targ kol. Mateusza Kapołkę, Starostę Powiatu nowotarskiego Pana Krzysztofa Fabera i Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu insp. Roberta Bartosza. Nasza drużyna w zawodach spisała się przeciętnie i z uzyskanym wynikiem zajęła miejsce pod koniec drugiej dziesiątki. Tutaj należy podkreślić, że nasza drużyna startowała z poziomu amatorskiego, natomiast większość drużyn reprezentowała poziom zawodowy. Mimo wszystko każdy start w profesjonalnych zawodach przynosi naszej drużynie doświadczenie. W finale po zaciętej walce zwyciężyła drużyna IPA Uherske Hradiste z Czech pokonując faworytów turnieju drużyny I IPA Nowy Targ i II IPA Nowy Targ.
Na zakończenie w imieniu całej drużyny dziękuję kol. Mateusza Kapołce Przewodniczącemu Regionu IPA Nowy Targ za serdeczne przyjęcie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”192″ gal_title=”TURNIEJ W KRĘGLE W NOWYM TARGU”]

Tekst: A. Oleszek
Zdjęcia: Cz. Mendycki

Możesz również polubić…