PRZEMYSKA AKCJA POMOCOWA DLA DZIECKA IPOWCA – TYTAN 2019
„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Przemyski Region IPA organizuje w dniu 25 sierpnia charytatywny bieg z przeszkodami – TYTAN 2019.
Ta edycja biegu poświęcona jest zbiórce środków pieniężnych na zakup sprzętu specjalistycznego potrzebnego do funkcjonowania dla 5-cio letniego Michałka Łosia oraz wsparcia leczenia komórkami macierzystymi.
Michałek jest synkiem strażnika granicznego BiOSG – członka IPA.
Przemyski Region uruchomił zbiórkę online na platformie NGO wpłacam (formularz uruchamia się ze strony https://ipaprzemysl.pl/.
Region uruchomił również rachunek bankowy, na który można wpłacać środki pieniężne Santander Bank Polska – Oddział w Przemyślu
26 1090 2750 0000 0001 3709 8333
w tytule wpłaty „TYTAN – dla Michałka”.
Ponadto na Allegro Charytatywni wystawione zostały do licytacji dwa plakaty
z najnowszego III sezonu „WATAHA” (premiera jesień 2019) z autografami aktorów i reżysera.
Podaje linki do aukcji:
https://charytatywni.allegro.pl/plakat-wataha-dobosz-iii-sezon-z-autografami-i10243270
https://charytatywni.allegro.pl/plakat-wataha-iii-sezon-z-autografami-i10243264
Przedmiotem licytacji jest plakat w oprawie o wymiarach 61cm x 93 cm. Plakat przedstawia filmowego Rebrowa (Leszek Lichota) z najnowszego – III sezonu Watachy. Zawiera oryginalne autografy aktorów i reżysera m.in. Leszka Lichoty, Borysa Szyca, Andrzeja Konopki, Dagmary Bąk, Jarosława Boberka i Kasi Adamiak.
Przedmiotem licytacji jest plakat w oprawie o wymiarach 61cm x 93 cm. Plakat przedstawia filmową prokurator Dobosz (Aleksandra Popławska) z najnowszego – III sezonu Watachy. Zawiera oryginalne autografy aktorów i reżysera m.in. Leszka Lichoty, Borysa Szyca, Andrzeja Konopki, Dagmary Bąk, Jarosława Boberka i Kasi Adamiak.
W komplecie do plakatów dołączona jest miniatura słupa granicznego (wys. 21 cm).
Michałek ma prawie 5 lat i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Urodził się w 6 – miesiącu ze skrajnie niską masą urodzeniową. Jako ekstremalny wcześniak otrzymał w 10–cio stopniowej skali Apgara tylko 3 punkty. W wyniku tak wczesnego porodu doszło do wylewów krwi do mózgu, zapalenia opon mózgowych, wodogłowia, epilepsji. Przez pierwsze 6 miesięcy Michałek przebywał w szpitalu i walczyło życie. Tam przeszedł sześć operacji neurochirurgicznych, które zakończyły się wstawieniem zastawki komorowo otrzewnej. Pomimo że dziecko jest intensywnie rehabilitowane samodzielnie nie siedzi, nie mówi, wymaga stałej, intensywnej opieki, jest dzieckiem słabowidzącym.
Zachęcam wszystkich do wsparcia projektu. Wszystkie dochody przeznaczone będą na zakup sprzętu do rehabilitacji oraz wsparcie leczenia dziecka poprzez wykupienie przez Region usługi leczenia komórkami macierzystymi.
Tekst: J. Faber