REGION IPA MIELEC NA XXI MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ IPA POZNAŃ 2019

W dniach 22-25 sierpnia 2019 roku drużyna piłkarska Mieleckiego Regionu IPA (International Police Assocation)- Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Poznaniu. Wywalczyła tam 4 miejsce.

W tegorocznej edycji Turnieju udział wzięło 20 drużyn reprezentujących służby mundurowe (Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, Służba Więzienna, Służba Kontrwywiadu Wojskowego), w tym reprezentacje z Cypru, Węgier oraz Ukrainy. Patronat Honorowy nad Turniejem objęli: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania, Starosta Poznański oraz Prezydent Sekcji Polskiej IPA.

Nasza drużyna w pierwszej części turnieju trafiła do grupy składającej się z 5 zespołów: IPA Mielec, IPA Ukraina Charków, Areszt Śledczy Poznań, Straż Pożarna Grodzisk oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego z Warszawy. Dzięki dwóm zwycięstwom po 2-0, jednej porażce 0-1 remisie 0-0 awansowaliśmy do fazy finałowej kolejnego dnia, gdzie zostało łącznie 8 najlepszych zespołów, które ponownie podzielono na 2 grupy tym razem po 4 zespoły. Los zetknął nas Wydziałem Konwojowym KWP w Poznaniu z którym remisujemy 1-1, IPA Kijów remisując 0-0 oraz IPA Gniezno wygrywając 2-0. Zajmujemy 2 miejsce w grupie i awansujemy do najlepszej czwórki, gdzie grano systemem pucharowym. Tam los spotyka nas z późniejszym triumfatorem turnieju IPA Poznań. Po ogromnej walce przegrywamy 4-1. Jednak ozdobą spotkania był gol strzelony przez naszego zawodnika Sławomira Niedbałę, który z połowy boiska przelobował bramkarza niezwykle precyzyjnym zagraniem, co wzbudziło zachwyt uczestników turnieju. Organizator doceniając kunszt kolegi Sławomira wręczył mu specjalną nagrodę ”Odkrycie Turnieju”. Po porażce z IPA Poznań graliśmy o 3 miejsce z Wydziałem Konwojowym KWP w Poznaniu. W regulaminowym czasie padł remis 0-0 i obyły się rzuty karne w których lepsi okazali się zawodnicy z Poznania. Tu ciekawostkę był piekielnie mocny strzał kolegi Kacpra Krupińskiego po którym pękła piłka. W związku z czym zajmujemy 4 miejsce w turnieju, co na podsumowanie należy uznać za wielki sukces. Jako jedyna drużyna reprezentowaliśmy południowo – wschodni rejon naszego kraju. Oczywiście pozostał niedosyt bo bardzo niewiele zabrakło do 3 miejsca, które było w naszym zasięgu.

Okolicznościowe puchary i dyplomy wręczał Prezydent Sekcji Polskiej IPA Fryderyk Orepuk. Dzięki nagrodzie indywidualnej dla kolegi Sławomira Niedbały do Mielca wracamy z dwoma pucharami.

W przerwie pomiędzy meczami dzięki uprzejmości zasłużonego członka Regionu IPA Mielec udało nam się zwiedzić słynną Bazylikę w Gnieźnie oraz unikatowy zabytek romańskiej sztuki odlewniczej, wykonany za panowania księcia Mieszka III Starego- Drzwi Gnieźnieńskie.

W kolejnym dniu po zmaganiach sportowych odwiedziliśmy również stadion Lecha
w Poznaniu, który na żywo robi niesamowite wrażenie.

Wyjazd na turniej nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie Przyjaciół Regionu IPA Mielec oraz koleżance Ewelinie Ziembie, którym serdecznie dziękujemy!

[Best_Wordpress_Gallery id=”250″ gal_title=”REGION IPA MIELEC NA XXI MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ”]

Tekst: T. Mroczek
Zdjęcia: A. Mielnicki

Możesz również polubić…