TURNIEJ W KRĘGLE W NOWYM TARGU

V Międzynarodowy Turniej w Kręgle w Nowym Targu był ponownie wielkim sukcesem organizacyjnym Regionu IPA Nowy Targ. Na zawody zgłosiło się 26 drużyn w tym drużyny z centralnej części Polski, Słowacji, Czech oraz z Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej w tym IPA Region Przeworsk.

W dniu 13 grudnia 2019 roku o godz. 11.00 dwie drużyny tj: IPA Region Przeworsk I w składzie: Andrzej Oleszek – kapitan drużyny, Wiesław Homa, Dariusz Florek i Mariusz Uberman oraz IPA Przewowrsk II w składzie: Piotr Jasiewicz – kapitan, Marcin Wojciechowski, Paweł Strawa i Piotr Soboń wyjechali busem na turniej w kręgle do Nowego Targu. Zawody odbywały się w karczmie ,,Zadyma” w Szaflarach. Turniej rozpoczął się o godz. 15.30, drużyny walczyły na czterech torach, startowały według listy zgłoszeń. Turniej rozgrywany był w dwóch etapach. W eliminacjach startowały wszystkie zgłoszone drużyny, do finału wchodziło 4 drużyny z najlepszymi wynikami. Około godz. 17.30 nastąpiło oficjalne otwarcie przez Przewodniczącego IPA Region Nowy Targ kol. Mateusza Kapołka, Starostę Powiatu nowotarskiego Pana Krzysztofa Faber i Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu insp. Roberta Bartosza. Nasze drużyny spisały się średnio i zajęły: Przeworsk II 12 miejsce z 316 punktami, IPA Region Przeworsk I 15 miejsce z 288 punktami. Należy podkreślić, że nasze drużyny startowały z poziomu amatorskiego, natomiast większość drużyn reprezentowała poziom zawodowy. Mimo wszystko każdy start w profesjonalnych zawodach przynosi naszym zawodnikom doświadczenie. W finale po zaciętej walce zwyciężyła drużyna IPA Zakopane I.

Na zakończenie w imieniu wszystkich dziękuję kol. Mateuszowi Kapołka Przewodniczącemu IPA Nowy Targ za serdeczne przyjęcie.

Tekst: A. Oleszek
Zdjęcia: D. Florek

Możesz również polubić…