Krośnieński Region IPA we Włoszech
Krośnieńscy policjanci Regionu IPA Krosno w ubiegłym tygodniu reprezentowali Polską Sekcję IPA na I Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim IPA we włoskim Andalo. Turniej odbył się w dniach 13-16 czerwca. Z zawodów piłkarze przywieźli dwa puchary i nagrody rzeczowe. Organizatorem wyjazdu było Prezydium Regionu IPA Krosno. |
Prezydium krośnieńskiego regionu IPA w odpowiedzi na zaproszenie partnerów z włoskiej organizacji IPA Region Trentino i Ancona, zorganizowało tygodniowy wyjazd, którego celem było wzięcie udziału w zawodach piłkarskich oraz integracja środowiska policjantów zrzeszonych w stowarzyszeniu oraz ich sympatyków.
W turnieju udział wzięło 16 drużyn m.in. z Włoch, Polski i Rumunii. W skład polskiej reprezentacji wchodziły drużyny: IPA Krosno, IPA Katowice i Jaworzno.
Oprócz zespołu podstawowego krośnieńska IPA wystawiła do rozgrywek dodatkowy skład, który swoją postawą wykazał, że najistotniejszą rzeczą w sporcie jest współzawodnictwo oparte na zasadach fair play. Zawodnicy wchodzący w skład podstawowy wywalczyli trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji i zdobyli Puchar Burmistrza Miasta Andalo. Kapitan drużyny IPA Krosno Witold Podlaszczak odebrał z rąk organizatorów wspomniany puchar i nagrody rzeczowe. Najlepszym bramkarzem turnieju został Andrzej Jakieła, reprezentujący IPA Krosno.
Druga reprezentacja IPA Krosno nazwana przez włoskich organizatorów IPA Polonia Old Boys Team zdobyła również punktowane 13 miejsce w turnieju, wykazując się ambicją, ale nieco mniejszymi wynikami w rywalizacji sportowej. Kapitanem drugiej drużyny był przewodniczący krośnieńskiego regionu Andrzej Krukar.
Wszystkim zawodnikom należą się słowa podziękowania i uznania za wolę walki oraz umiejętności piłkarskie, a także sympatykom i kibicom IPA Krosno, którzy dopingując swoich kolegów, podnosili ducha walki w drużynach.
Wyjazd na turniej przybrał formę rodzinnej wycieczki turystycznej łącząc zmagania piłkarskie ze zwiedzaniem różnorakich atrakcyjnych miejsc.
W drodze do Włoch uczestnicy zwiedzili w Słowenii największą na świecie dwudziestokilometrową jaskinię Postojna.
Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na Wenecję. Płynąc największym weneckim kanałem Canal Grande oraz spacerując mostami i uliczkami można było podziwiać słynne pałace i budowle.
W trakcie pobytu uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzić dolinę Val di Fieme, gdzie podziwialiśmy w Predazzo obiekty skoczni na której nasi polscy mistrzowie narciarstwa Adam Małysz i Kamil Stoch zdobywali medale w skokach narciarskich. W drodze powrotnej zwiedzono dwa przepiękne miejsca. Pierwszym z nich było największe i najczystsze włoskie jezioro – Lago di Garda. Z przepięknej miejscowości Malcesine kolejką linową, która kręci się wokół własnej osi o 360 stopni, wszyscy wyjechali na szczyt Monte Baldo. Ze szczytu roztaczał się zapierający dech w piersiach widok na jezioro oraz Alpy z lodowcami.
Drugim zwiedzanym miastem była Verona – miasto renesansowych pałaców i pięknych balkonów. To tutaj przy ulicy Capello znajduje się dom szekspirowskiej Julii, a na dziedzińcu jej posąg z brązu. Jego dotkniecie podobno przynosi szczęście. Nikt nie oparł się takiej pokusie, bowiem szczęścia nigdy za dużo.
Wszystko co dobre szybko się kończy i tak tygodniowy pobyt szybko minął. Pozostaną nam na długo cudowne wspomnienia, a zwarte przyjaźnie pozwolą na lepsze rozwijanie i pielęgnowanie naszego motta „SERVO PER AMIKECO”.
Tekst: A. Pietrzkiewicz
Zdjęcia: R. Przybyła