Medyka – Turniej Badmintona

W dniu 11 października 2013 roku w hali sportowej w Medyce został rozegrany turniej służb mundurowych w badmintonie. Przemyski Region reprezentowany był przez: Katarzynę Wrze- śniowską, Mariusza Gumiennego i Macieja Malawskiego.

Funkcjonariusze polskich służb mundurowych w tym również członkowie Przemyskiego Regionu IPA oraz oficerowie służb policyjnych państw Unii Europejskiej wzięli udział Turnieju Służb Mundurowych w Badmintona o Puchar Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
    Turniej został rozegrany w dniu 11 października 2013 w hali sportowej w Medyce. Łącznie wzięło w nim udział 19 uczestników – funkcjonariusze polskich służb mundurowych i oficerowi policji z Austrii, Portugalii, Niemiec, Słowenii, Włoch, Holandii oraz Mołdawii oddelegowani przez Europejską Agencję Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej FRONTEX do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
    Zwycięzcą turnieju został Tomasz Zawalski (Służba Więzienna), drugie miejsce zajął Mariusz Gumienny (Przemyski Region IPA), trzecią lokatę – Robert Stefanowicz (Służba Więzienna). Wśród kobiet najlepszą okazała się Katarzyna Wrześniowska z Przemyskiego Regionu IPA. Nagrodę specjalną dla najlepszego zawodnika zagranicznego, otrzymał funkcjonariusz policji holenderskiej Michael OVERMARS. Po zakończeniu zmagań sportowych, puchary oraz dyplomy pamiątkowe w imieniu Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wręczał mjr SG Jacek Rzepa  Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia. Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom!

Tekst: Jan Faber