Turniej Siatkówki Strażników Granicznych w Przemyślu

22 listopada 2013 roku Komenda Bieszczadzkiego Oddział Straży Granicznej wspólnie z Bieszczadzkim Regionem IPA oraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy Straży Granicznej zorganizowały i przeprowadziły Turniej Piłki Siatkowej „O Puchar Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej”. Zwyciężyła drużyna PSG Korczowa.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony zawodników jak wiernych kibiców drużyn biorących w nich udział. e kibiców. Do rywalizacji sportowej zgłosiło się 15 drużyn, reprezentujących poszczególne jednostki organizacyjne Bieszczadzkiego Oddział Straży Granicznej. Każda z drużyn mogła składać się maksymalnie z 8 zawodników. Łącznie w zawodach wzięło udział 120 funkcjonariuszy. Po przeprowadzeniu losowania, drużyny startujące w turnieju podzielone zostały na 4 grupy. Zawody rozgrywane były równocześnie na dwóch halach sportowych tj. grupa A i B – hala sportowa w Medyce, natomiast grupa B i D na hali sportowej POSiR w Przemyślu. Nad bezpieczeństwem zawodników pod kątem medycznym w trakcie turnieju czuwały Panie ze Służby Zdrowia BiOSG oraz wolontariusze z PCK w Przemyślu. Sędzia Głównym zawodów był Pan Ryszard Amarowicz, a sekurowali mu funkcjonariusze BiOSG.
    Podsumowanie zmagań turniejowych miało miejsce w hali POSiR w Przemyślu. Zakończenie turnieju odbyło się w hali sportowej POSiR w Przemyślu. Nagrody, puchary, medale i pamiątkowe dyplomy wręczał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej – Pan pułkownik SG Waldemar Skarbek.
    Zwycięską drużyną Turnieju została reprezentacja Placówki Straży Granicznej w Korczowej, która w finale pokonała drużynę PSG Wojtkowa. Na trzecim miejscu uplasowała się PSG w Krościenku pokonując w meczu o trzecie miejsce PSG w Sanoku.

tekst: K. Kuśnierz
zdjęcia: E. Pikur; Z. Welszyng