Przeworski Region IPA dla uczniów szkół Gminy Kańczuga

 

Servo Per Amikeco – służyć poprzez przyjaźń nie jest obce dla Przeworskiego Regionu IPA. W dniu 06 czerwca 2016 roku Prezydium Przeworskiego Regionu IPA wspólnie z nauczycielem Jarosławem Kos z Zespołu Szkół Gminnych w Rączynie zorganizowało dla 30 uczniów z Zespołu Szkół Gminnych w Rączynie i z Sieteszy wycieczkę pod nazwą „Polacy jesteśmy z Wami”.

    W tym dniu dzieci wyjechały do Krakowa, gdzie na stadionie Wisły kibicowały naszej drużynie w towarzyskim, międzypaństwowym meczu pomiędzy reprezentacjami Polski i Litwy. Dla dzieci z kańczuckiej gminy była to wielka frajda i przeżycie, być na takim meczu i kibicować naszym reprezentantom. Jak zwykle transport dzieci na mecz zorganizował wspierający nasze stowarzyszenie Pan Mariusz Freń, natomiast za opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdu odpowiadał nauczyciel kol. Jarosław Kos.
    Serdecznie dziękuję za wsparcie w uzyskaniu biletów wstępu Prezesowi Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie, Senatorowi RP i Zasłużonemu Sekcji Polskiej IPA Panu Mieczysławowi Golba oraz członkowi Zarządu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie Panu Marcinowi Król.

Tekst: Andrzej Oleszek
Zdjęcia: Jarosław Kos

Fotorelacja dostępna TUTAJ

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *