IPA Przeworsk na zawodach piłkarskich na Słowacji

Na zaproszenie kolegów z Koszyc w dniach 31.08-01.09.2017 r. drużyna piłkarska powyżej 45 lat reprezentująca Region IPA Przeworsk uczestniczyła w ,,Futbolowym Festiwalu Legend – 2017” w Koszycach.
W dniu 31.08.2017 r. około godz. 14.00 drużyna reprezentująca IPA Region Przeworsk w 9 osobowym składzie , udała się busem do Koszyc. Skład drużyny:
1. Ciapa Józef – zawodnik
2. Dziuk Sławomir – zawodnik + kierowca Busa
3. Gil Marek- zawodnik
4. Groch Jacek – bramkarz
5. Kantor Franciszek – zawodnik
6. Szmul Wiesław – zawodnik
7. Szpunar Jerzy – zawodnik
8. Szylar Arkadiusz -zawodnik
9. Oleszek Andrzej – kierownik drużyny

Do Koszyc przyjechaliśmy około godz.19.00. Po przyjechaniu zostaliśmy zakwaterowani w obiekcie hotelowym klubu MKF Koszyce. W dniu 01.09.2017 r. o godz. 8.00 udaliśmy się na miejsce rozgrywanych zawodów, boiska sportowe z sztuczną trawą o wymiarach polskich orlików. W czasie odprawy dowiedzieliśmy się, że w turnieju bierze udział 8 drużyn / 1- Polska, 1 – Węgierska, 1- Ukraińska oraz 5 – Słowackich/. Stworzono 1 grupę , gdzie każdy grał z każdym. .W turnieju uczestniczyły następujące zespoły : IPA Przeworsk – Polska ,FC Transcarpathia Uzhgorod – Ukraina, DVTK Miskolc- Węgry oraz Delta Hrinova, MFK Kosice, MFK Michalovce, FK Snina i MFK Roznova.

Cały turniej odbywał się w sportowej atmosferze i przy bardzo wysokiej temperaturze powietrza ponad 30 stopni .Nasza drużyna walczyła walecznie a mimo tego pięć meczy przegrała, natomiast dwa wygrała. Przyczyną naszych porażek było brak szczęścia w końcówkach meczu oraz przemęczenie długą podróżą do Koszyc. Pomimo tych porażek to nasi zawodniczy ogółem zdobyli 18 bramek w tym: Szpunar – 10, Szylar -4, Gil- 2, Dziuk – 1 i Kantor -1. Ostatecznie zajęliśmy szóste miejsce. Zwyciężyła drużyna FK SNINA .

O godz. 15.00 odbyło się uroczyste wręczeniu pucharów zwycięskim drużynom i wyróżnionym zawodnikom a następnie wszystkie drużyny udały się na wspólny posiłek, Ponieważ spieszyliśmy się na mecz Dania-Polska podjęliśmy decyzje o rezygnacji z posiłku. Około godz. 16.00 udaliśmy się w drogę powrotną do Przeworska, dojeżdżając cało i zdrowo około godz. 20.30.

Na zakończenie serdecznie dziękuję zawodnikom za sportowe reprezentowanie IPA Region Przeworsk a zwłaszcza kol. Sławomirowi Dziuk który nas szczęśliwie przetransportował, ale też dla naszej drużyny strzelił bramkę oraz wszystkim którzy pomogli w zorganizowaniu tego wyjazdu.

Tekst: Andrzej Oleszek
Zdjęcia: Franciszek Kantor

[Best_Wordpress_Gallery id=”42″ gal_title=”Przeworsk Koszyce 2017″]

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *