IPA Przeworsk na jubileuszowych zawodach piłkarskich na Słowacji

Na zaproszenie Słowackiej Sekcji IPA Koszyce w dniach 7-10 grudnia 2017 roku drużyna reprezentująca Region IPA Przeworsk uczestniczyła w ,,20 Turnieju Piłki Halowej IPA Koszyce 2017″.
W dniu 07.12.2017 r. około godz. 14.00 drużyna reprezentująca IPA Region Przeworsk samochodem BUS udała się do Koszyc. Ogółem reprezentacja liczyła 17 osób.
10. Dziuk Sławomir – zawodnik, kierowca Busa
11. Gagat Arkadiusz – trener drużyny 12.Szymański Adam – kierownik drużyny 13.Mendycki Czesław – oprawa zdjęciowa
14-16. Nosek Zbigniew, Uberman Janusz i Uberman Mariusz – VIP – osoby towarzyszące
17. Oleszek Andrzej – organizator wyjazdu drużyny

Do Koszyc dojechaliśmy około 19.00. Po przyjechaniu zostaliśmy zakwaterowani w hotelu BARNO. Po kolacji podczas odprawy, na której uczestniczył organizator wyjazdu i trener drużyny dowiedzieliśmy się, że w turnieju uczestniczy 16 drużyn /3 z Polski – Przeworsk, Poznań i Rzeszów/, Węgry – 4, Słowenia – 1, Rumunia – 1 oraz Słowacja – 7. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy. My w grupie B z następującymi drużynami: IPA Lublana /Słowenia/, IPA ZVJS Kosice , Eurosupport Kosice, Metro Kosice /Słowacja/ i IPA Cegled Barati Kor /Węgry/.

W dniu 08.12.2017 roku rozegraliśmy pierwszy mecz remisując z drużyną Eurosupport Kosice 1:1. Strzelcem bramki był Krzysztof Pietluch. Drugi mecz rozegraliśmy z drużyną IPA ZVJS Kosice remisując 2:2, a bramki zdobyli Maciej Gumiński i Krzysztof Pietluch. Trzeci mecz i pierwsza porażka 3:2 z IPA Lublana. Dla nas dwie bramki zdobył Krzysztof Pietluch. Następnie odbyła się przerwa obiadowa i o godz. 14.00 uroczyste otwarcie turnieju przez Prezydenta Słowackiej Sekcji IPA i Prezesa IPA Koszyce Jana Kovalcika. Po tej przerwie rozegraliśmy czwarty mecz z drużyną Metro Kosice wygrywając 2:1. Dwie bramki zdobył Krzysztof Pietluch. Piąty mecz, decydujący o wyjściu z grupy przegraliśmy z IPA Cegled 2:3, trzecia bramka została stracona przy stanie 2:2 w ostatniej minucie meczu. Tym meczem straciliśmy szanse wyjścia z grupy. Dla nas dwie bramki zdobył Krzysztof Pietluch.

W dniu 9.12.2017 r. od godz. 10.00 kibicowaliśmy naszym kolegom z Region IPA KWP Rzeszów, którzy odnieśli duży sukces zajmując trzecie miejsce.
O godz. 17.00 w restauracji w Congres Hotel Centrum odbyło się zakończenie turnieju, wręczono dyplomy i puchary, a następnie odbyła się uroczysta kolacja. W czasie tych uroczystości wręczyliśmy kolegom z Zarządu IPA Kosice pamiątkowe gadżety. Po spokojnie przespanej nocny i zjedzeniu śniadania w dniu 10.12.2017 r. około godz. 9.00 udaliśmy się w drogę powrotną do Przeworska, dojeżdżając cało i zdrowo około godz. 14.00.
Na zakończenie serdecznie dziękuję zawodnikom za sportowe reprezentowanie IPA Region Przeworsk oraz wszystkim Zasłużonym Członkom SP IPA za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.
Ponadto jestem zobowiązany podkreślić, że osoby reprezentujące IPA Region Przeworsk za koszty zakwaterowania i wyżywienia zapłacili z własnej kieszeni.

Tekst: A. Oleszek
Zdjęcia: C. Mendycki