W ZAKOPANEM – IPA REGION PRZEWORK BEZ MEDALU

W dniach 23-25 luty 2018 roku z Przeworska do Zakopanego na ,,PIERWSZE MISTRZOSTWA W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO IPA REGION ZAKOPANE” pojechało 11 osób. Przeworski Region w snowboardzie reprezentowała kol. Barbara Szczepanek, a towarzyszyło jej trzech kolegów IPOWCÓW: Andrzej Oleszek Wiesław Drzystek, Wiesław Homa. Razem z przedstawicielami Regionu do Poronina udało się 7 osób sympatyków IPA. Czwórka z nich startowała w slalomie gigancie, a byli to: Anna Motyka, Sławomir Dziuk, Ireneusz Karczmarz i Zbigniew Motyka.

Osobami wspierającymi zawodników na trasie byli: Wiesław Drzystek, Wiesław Homa i Andrzej Oleszek z osobami towarzyszącymi.

Ania Motyka była najlepszą naszą zawodniczką i uzyskała IV miejsce w narciarstwie alpejskim kobiet, miejsce najbardziej pechowe dla sportowca, natomiast Basia Szczepanek uzyskała VI miejsce w snowboardzie. Koledzy Sławomir Dziuk, Ireneusz Karczmarz i Zbigniew Motyka pozajmowali miejsca w pierwszej pięćdziesiątce.

Sam wyjazd był bardzo udany, poza aspektami sportowymi nasi członkowie ekipy mogli poznać i nawiązać kontakty z kolegami z Polski. Kibicowali podczas zjazdu na nartach Prezydentowi SP IPA kol. Fryderykowi Orepuk oraz Skarbnikowi SP IPA kol. Adamowi Pietrzkiewicz.

Dużą atrakcją zawodów był honorowy start reprezentanta Polski w narciarstwie alpejskim, olimpijczyka z Pjongczangu Michała Kłusak z Zakopanego.

W imieniu całej reprezentacji sportowej IPA Region Przeworsk, składam podziękowania Kolegom z IPA Region Zakopane za serdeczne przyjęcie naszej drużyny oraz osobom, które pomogły w zorganizowaniu wyjazdu.

Tekst: A. Oleszek Zdjęcia: A. Motyka

[Best_Wordpress_Gallery id=”125″ gal_title=”MistrzostwaNarciarskie2018″]

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *