BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku na terenie swojego działania rozpoczęli spotkania w szkołach pod kryptonimem ,,Bezpieczna droga do szkoły”. W spotkaniach w szkołach uczestniczyli policjanci, członkowie IPA Region Przeworsk. Podczas spotkań funkcjonariusze przypominali podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych i rowerzystów. Omawiali zasady bezpiecznego poruszania w drodze do szkoły i z powrotem. Przypominali dzieciom o pozytywnych efektach noszenia elementów odblaskowych nie tylko w mieście, ale też na wsi. Po części teoretycznej policjanci i opiekunowie udali się z dziećmi na drogę, aby poćwiczyć w terenie praktycznie podstawowe zasady korzystania z drogi i zachowania na przejściach dla pieszych.
W Szkołach Podstawowych w Przeworsku pod koniec spotkania w każdej klasie dziecko otrzymało plan lekcji, które przygotowało Starostwo Powiatowe w Przeworsku przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku. Dzieciom wyróżniającym się w znajomości zasad bezpiecznego poruszania się po drogach policjanci – członkowie IPA Region Przeworsk wręczali małe maskotki pandy z odblaskiem logo IPA i napisem policja. Bezpieczne dziecko, to dziecko znające przepisy i widoczne na drodze. W imieniu dzieci dziękuje członkom naszego stowarzyszenia, zasłużonym członkom IPA SP oraz przyjaciołom naszego stowarzyszenia, które przekazały 1 % z podatku dochodowego . Dzięki temu można było zakupić maskotki z logo IPA .

[Best_Wordpress_Gallery id=”176″ gal_title=”BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”]

Tekst: Andrzej Oleszek
Zdjęcia: Justyna Urban

Możesz również polubić…