IPA PRZEWORSK NA ZAWODACH PIŁKARSKICH W SŁOWACJI

Na zaproszenie kolegów z IPA Koszyce w dniu 31.08.2019 r. drużyna piłkarska powyżej 45 lat reprezentująca IPA Region Przeworsk uczestniczyła w ,,V Futbolowym Festiwalu Legend – 2019” w Koszycach.
Drużynę reprezentowały następujące osoby:

 1. Jacek Groch – bramkarz
 2. Arkadiusz Szylar – zawodnik + kapitan
 3. Sławomir Dziuk – zawodnik + kierowca busa
 4. Artur Baran – zawodnik
 5. Józef Roga – zawodnik
 6. Marek Łyżeń – zawodnik
 7. Piotr Sebastyanka – zawodnik
 8. Mariusz Szmuc – zawodnik
 9. Oleszek Andrzej – kierownik drużyny

Do Koszyc udaliśmy się w dniu 30.08.2019 r. w godzinach popołudniowych i około godz. 20.00 dojechaliśmy do Koszyc. Po przyjechaniu zostaliśmy zakwaterowani w pensjonacie przy obiekcie sportowym. W dniu 31.08.2019 r. o godz. 8.30 udaliśmy się na miejsce rozgrywanych zawodów, boisko sportowe z sztuczną trawą o wymiarach polskich orlików. W czasie odprawy dowiedzieliśmy się, że w turnieju bierze udział 7 drużyn /1- Polska,1- Węgierska, 1- Ukraińska oraz 4 – Słowackie/. Stworzono 1 grupę, gdzie każdy grał z każdym. W turnieju uczestniczyły następujące zespoły: IPA Przeworsk – Polska, FC Zakarpacie Uzhgorod – Ukraina, VC Encs – Węgry oraz KE Inter Kosice, MFK Michalovce, Verber Kosice i FK Snina. Cały turniej odbywał się w sportowej atmosferze i przy bardzo wysokiej temperaturze powietrza ponad 35 stopni. Nasza drużyna walczyła i zajęła czwarte miejsce, a kolega Mariusz Szmuc został uznany najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Wyniki uzyskane z poszczególnymi drużynami w turnieju:

 • IPA Przeworsk – VC Encs 5:3, bramki: Szmuc-3, Baran, Roga
 • MFK Michalovce – IPA Przeworsk 3:2, bramki: Baran, Roga
 • IPA Przeworsk – KE Inter Kosice 5:5, bramki: Szmuc – 2, Sebastyanka, Baran, Łyżeń
 • Veber Kosice – IPA Przeworsk 5:5, bramki: Dziuk – 3, Szmuc, Baran
 • FK Snina – IPA Przeworsk 1:1, bramka: Szmuc
 • IPA Przeworsk – FC Zakarpacie Uzhgorod 1:0, bramka: Szmuc

Zajmując IV miejsce w turnieju nasza drużyna dwa meczy wygrała, trzy zremisowała i tylko jeden mecz przegrała. Turniej wygrała drużyna Verber Kosice z którą zremisowaliśmy 5 : 5.
O godz. 15.00 odbyło się uroczyste wręczeniu pucharów wszystkim drużynom i wyróżnionym zawodnikom, a następnie wszystkie drużyny udały się na wspólny posiłek. Około godz. 18.00 udaliśmy się w drogę powrotną do Przeworska, dojeżdżając cało i zdrowo około godz. 22.00.

Na zakończenie serdecznie dziękuję zawodnikom za sportowe reprezentowanie IPA Region Przeworsk, a zwłaszcza kol. Sławomirowi Dziuk, który nas szczęśliwie przetransportował, ale także dla naszej drużyny strzelał bramki oraz wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego wyjazdu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”252″ gal_title=”IPA PRZEWORSK NA ZAWODACH PIŁKARSKICH W SŁOWACJI”]

Tekst: A. Oleszek
Zdjęcia: Sł. Dziuk

Możesz również polubić…