IPA REGION MIELEC NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH

W dniach 19-20 czerwca 2026 roku drużyna piłkarka IPA Region Mielec uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych pod Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. W zmaganiach uczestniczyło łącznie 30 zespołów mundurowych w tym jedna- IPA Bihor z Rumunii.

W pierwszym dniu rywalizacji IPA Region Mielec rozegrała następujące mecze grupowe:

IPA Mielec – KWP Gorzów Wielkopolski 1:2,
IPA Mielec – KPP Świnoujście 8:0,
IPA Mielec – Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji 5:0,
IPA Mielec – Centrum Szkolenia Policji w Legionowie 2:0.

W drugim dniu zmagań IPA Region Mielec zagrała ostatni mecz grupowy z drużyną KPP Piła przegrywając 1:3. Po zakończeniu zmagań grupowych nasz zespół zajął 3 miejsce dając możliwość dalszej gry w 1/8 finału. Niestety tutaj los nie był dla nas łaskawy ponieważ na tym etapie rozgrywek zmierzyliśmy się drużyną Formozy- elitarnej jednostki Wojsk Specjalnych Polskiej Armii. Po zaciętym i pełnym dramaturgii meczu przegrywamy 1:0. Mimo olbrzymiego zaangażowania, woli walki i determinacji przegraliśmy ze „specjalsami”. Dzięki bardzo dobrym wynikom w grupie zostaliśmy sklasyfikowani w końcowym rozliczeniu na 9 miejscu. Mimo większych apetytów to miejsce należy uznać za sukces.

Turniej został zorganizowany na bardzo dobrze przygotowanej murawie stadionu MOSiR w Redzie. Jedną z najważniejszych osób, które zorganizowały ten turniej był kolega Karol Świgoński, który został uhonorowany pamiątkową statuetką od IPA Region Mielec za lata współpracy. Na przestrzeni kilku lat mielecka drużyna po raz trzeci uczestniczyła w tym turnieju.

Zawody były świetną okazją do wymiany doświadczeń zarówno sportowych jak i służbowych. Wyjazd nie byłby w stanie się odbyć, gdyby nie wsparcie naszych wieloletnich przyjaciół. W szczególności słowa podziękowania kieruję do kolegów: Jana, Romana i Leszka. Servo per Amikeco!

Tekst i foto: T. Mroczek

Możesz również polubić…