ZAWODY STRZELECKIE W ŁUPKOWIE
W dniu 20 czerwca 2026 roku na terenie strzelnicy Zakładu Karnego w Nowym Łupkowie odbyły się zawody Strzeleckie Służb Mundurowych z okazji 15-lecia Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej. Uroczystego otwarcia zawodów i uroczystości dokonał Przewodniczący Koła KZEiRSW w obecności władz samorządowych z kilku gmin sąsiadujących z siedzibą ZK Nowy Łupków. W programie zawodów znalazło się strzelanie z broni krótkiej na odległość 20 metrów, oraz strzelanie z broni długiej typu AK wz.47. Udział w zawodach wzięło cztery drużyny trzyosobowe reprezentujące Region IPA Bieszczady Sanok / dwie drużyny podzielone na Straż Graniczną i SEiRP/, Region Krosno i drużyna Prezydium IPA Podkarpacie. Po zsumowaniu wyników przez prowadzących zawody okazało się, że trzecie miejsce w strzeleniu z broni krótkiej indywidualnie zajął kolega Roman Nawój reprezentujący Region IPA Bieszczady Sanok – drużyna SEiRP, natomiast w konkurencji strzeleckiej z broni długiej trzecie miejsce drużynowo sklasyfikowani zostali przedstawiciele Straży Granicznej z Regionu IPA Bieszczady Sanok. Gratulujemy serdecznie za zajęcie punktowanych miejsc koleżance i kolegom z IPA. Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Tekst: A. Pietrzkiewicz
Zdjęcia: A. Pietrzkiewicz









