IPA Przeworsk na zawodach piłkarskich na Słowacji

Na zaproszenie Regionu Koszyce Słowackiej Sekcji IPA w dniach 08-11.12.2016 roku Regionu IPA Przeworsk uczestniczył w „19 Turnieju Piłki Halowej IPA Koszyce 2016”.

W dniu 08.12.2016 r. około godz. 16.00 drużyna reprezentująca IPA Region Przeworsk samochodem osobowym BUS udała się do Koszyc.
9. Oleszek Andrzej – odpowiedzialny za całość wyprawy

Do Koszyc dojechaliśmy około 21.00. Po przyjechaniu zostaliśmy zakwaterowani w hotelu BARNO, a następnie udaliśmy się na kolacje. Po kolacji dowiedzieliśmy się, że w turnieju uczestniczy 15 drużyn /3 z Polski – Przeworsk, Poznań i Łódź/, Węgry – 5, Słowenia – 1 oraz Słowacja – 6. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy po 5 drużyn. My w grupie B z następującymi drużynami: IPA Lublana /Słowenia/, GOBAKO s.r.o Koszyce, FK TATRA Sokolany /Słowacja/ i IPA Debreczyn /Węgry/.
W dniu 09.12.2016 roku po śniadaniu udaliśmy się na miejsce zawodów i o godz. 9.20 rozegraliśmy pierwszy mecz wygrywając z drużyną IPA Lublana 1:0. Strzelcem bramki był Maciej Lech. Drugi mecz rozegraliśmy z drużyną IPA Debreczyn wygrywając 2:1, a bramki zdobyli Maciej Lech i Robert Warga. Następnie odbyła się przerwa obiadowa i o godz. 14.00 uroczyste otwarcie turnieju przez Prezydenta Słowackiej Sekcji IPA i Prezesa IPA Koszyce Jana Kovalcika. Po tej przerwie rozegraliśmy trzeci mecz z drużyną FK Tatra Sokolany przegrywając 3:0. Można powiedzieć, że przerwa dobrze nie wpłynęła na naszą drużynę, ale jak się później okazało przegraliśmy z drużyną, która zajęła drugie miejsce w turnieju. W tym dniu zakończyliśmy rozgrywki.

W dniu 10.12.2016 r.oku po śniadaniu udaliśmy się do hali sportowej i o godz. 9.00 rozegraliśmy ostatni mecz w grupie z drużyną GOBAKO s.r.o Koszyce wygrywając 3:0, a bramki zdobyli: M. Lech, T. Wojtas i R. Warga. Wygrywając ten mecz zajęliśmy drugie miejsce w grupie i zagwarantowaliśmy sobie miejsce wśród najlepszych 8 drużyn /ćwierćfinał/.
W walce o półfinał zagraliśmy z późniejszym zwycięzcą turnieju drużyną IPA Koszyce przegrywając 5:1, a honorową bramkę zdobył M. Lech. O godz. 16.00 w restauracji odbyło się zakończenie turnieju, wręczono dyplomy i puchary, a następnie uroczysta kolacja. W czasie tych uroczystości wręczyliśmy koledze Janowi Kovalcik pamiątkowy dyplom drewniany w etui z gratulacjami z okazji objęcia funkcji Prezydenta Słowackiej Sekcji IPA. Po spokojnie przespanej nocny i zjedzeniu śniadania w dniu 11.12.2016 r. około godz. 9.00 udaliśmy się w drogę powrotną do Przeworska, dojeżdżając cało i zdrowo około godz. 13.00.
Na zakończenie serdecznie dziękuję zawodnikom za sportowe reprezentowanie IPA Przeworsk oraz osobom, które pomogły w zorganizowaniu wyjazdu.
Ponadto jestem zobowiązany podkreślić, że wszyscy uczestniczy za koszty zakwaterowania i wyżywienia zapłacili z własnych.

Tekst: A. Oleszek
Zdjęcia: C. Mendycki